Úvod » Mladšia prípravka - U8

Future Cup 2019 U8

publikované 23.11.2019

Dňa 23.11.2019 sa v hale ZŠ V.Javorku uskutočnil turnaj s názvom FUTURE CUP 2019 a bol určený pre kategóriu U8, teda deti narodené po 1.1.2012 a mladšie.

• Samuel Jašurek (2013

1/ Prvý zápas na turnaji sme odohrali proti neskoršiemu víťazovi turnaja Juventus Biely. Od samého začiatku bolo na chlapcoch vidieť prehnaný rešpekt zo súpera. Bolo to najmä tým, že väčšina našich hráčov hrala na veľké ihrisko 40x20m s bránkami 3x2m po prvýkrát. Pre našich bolo novinkou aj rozohrávanie autov, rohov a najväčší oriešok rozohrávanie od brankára. Skúsený Juventus, ktorý je na tento systém zvyknutý nás vyškolil a súperovi sme podľahli 0:8

2/ Druhý zápas sme po jednozápasovej pauze odohrali s mladším ročníkom z dielne Juventusu. Konkrétne Juventus Čierny. Zápas sa odvíjal úplne inak a do súpera sme vleteli vysokým napádaním od samého začiatku, kde sme do 5 minút strelili rýchle 3 góly. Celý zápas sa odvíjal na súperovej polovici a tak sme zápas dohrali s výsledkom 5:0. O všetky naše góly sa postaral Oliver Neslušan.

3/ Po víťaznom zápase sme čakali 3 zápasy na ten ďalší. Čakal na nás súper zvučného mena AS Trenčín. Chlapci namotivovaní z predchádzajúceho víťazného zápasu boli odhodlaní nedarovať body lacno. Rozbiehali sme sa pomalšie, čo vyústilo do prvého inkasovaného gólu v 6 minúte. O pár minút sme dostali gól na 0:2, čo bolo pre nás budíčkom a začali sme aj my útočiť. Nádejé strely Šimona Ondruša či Olivera Neslušana mierili tesne vedľa brány. Keď už zníženie viselo na vlásku, inkasovali sme 4 minúty dokonca na 0:3 a tak sa skončilo aj stretnutie.

4/ Po obednajšej pauze sme nastúpili na 4. zápas proti tímu  FK Príbovce. Výborné nasadenie, skvelé tempo a veľa gólov. Takto by sa dalo charakterizovať toto stretnutie. Súperovi sme nadelili tenisový výsledok 6:1. Náš skvelý výkon sme zavŕšili krásnym gólom na 6:1, keď po krásnej kombinácii po pravej strane prišla prudká prízemná prihrávka na O.Neslušana a ten strelil svoj 4.gól v zápase. O tento gól sa postarali 3 hráči (Ondruš, Jašurek, Neslušan).

5/ Posledný zápas na turnaji a boj o 3.miesto proti Bánovej. Prípadné víťazstvo by nás posunulo na bronzovú priečku. Úvod zápasu patril nášmu súperovi, keď otvoril skóre zápasu. V polovici zápasu bolo otočené v náš prospech na 2:1 gólmi O.Neslušana a M.Stenchláka. Zápas bol veľmi vyrovnaný, mal skvelé tempo a obe družstvá chceli zvíťaziť. Súper vyrovnal na 2:2 a dostal sa aj do vedenia 3:2.

V 14 minúte opäť strelil gól O.Neslušan a vyrovnal na 3:3.  Bol to skvelý zápas, napínavý až do úplného konca, ktorý skončil nakoniec spravodlivou remízou 3:3.

• Našim chlapcom ušlo o skóre 3.miesto, ale o výsledky a umiestnenia dnes nešlo. Ako to krásne organizátor povedal na konci turnaja "Dnes vyhral futbal a najmä každý z vás, ktorí ste bojovali." Každý hráč dostal medailu a každý tím rovnakú trofej.
    Chlapcom ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu a výborné nasadenie v každom zápase a organizátorom za výborne usporiadaný turnaj.