Úvod » Mladšia prípravka - U8

TURNAJ U7 v Hliníku v malom počte ale s veľkým srdom

publikované 04.09.2019 (aktualizované 03.12.2019)

Dňa 31.8.2019 sa v Hliníku n/Váhom konal turnaj kategórie U7, teda deti narodené v roku 2012 a mladšie.

Turnaja sa zúčastnilo 5 tímov (Považská Bystrica neprišla) a to:

 • FK Hliník 
 • FK Podhorie
 • Fk Baník Prievidza 
 •  Attack Vrútky
 • FA UNITED N-KL-G

Hralo sa systémom každý s každým, 4 na 4 bez brankára 1x20 minút. Každý tím si priviezol aspoň 8 hráčov, čo pekne vychádza na 2 formácie. Naších hráčov-bojovníkov bolo iba 6. 

Našu akadémiu na turnaji reprezentovali:

 • Oliver Nelušan
 • Filip Podhradský
 • Daniel Santa
 • Patrik Šmehýl
 • Michal Stenchlák
 • Liliana Kováčová

Pre Miška Stenchláka a Lili Kováčovú to bola prvá skúsenosť hrať na turnaji kedže v minulosti boli v kategórii U6.

 • Ako prvý zápas sme odohrali proti tímu Attack Vrútky.

V úvode zápasu sa hralo dosť opatrne na oboch stranách, kedže organizátor turnaja postavil ihrisko iba s dvoma bránkami a hráči sú zvyknutí na štyri. Góly začali padať až v druhej polovici zápasu a ako prvý udrel súper a dostal sa do výhody či už po psychickej či gólovej. Naši hráči sa zobudili až po inkasovanom góle a do konca zápasu sme "búšili" na súperovu bránku.Šancu vyrovnať mali najmä Oliver Neslušan či nováčik Miško Stenchlák ale mierili buď mimo bránky alebo do žrde. Tlak sa stupňoval ale zabúdali sme na zadné vrátka a góly padali už iba do našej bránky. Bola to veľmi trpká prehra 0:6. Na hráčoch bolo vidieť sklamanie ale bojovali do konca a aj za nepriaznivého stavu sa snažili streliť gól.

 • Ako druhý súper nás čakali rovesníci z Podhoria.

Po krátkej 10 minútovej prestávke sme nastúpili na druhý zápas a ten dopadol omnoho lepšie ako ten predošlí. Od úvodu to bol úplne iný zápas z nášho pohľadu a od začiatku zápasu sme podali výborný bojovný výkon. Dostali sme sa do rýchleho dvojgólového vedenia, keď oba góly strelil Oliver Neslušan. Súper ale rýchlo do 3 minút vyrovnal na 2:2 a zdalo sa, že to bude dráma až do konca. Opak bol však pravdou. Podhorie po druhom vyrovnávacom góle už našu bránku neohrozilo a my sme spustili gólovú "smršť" a Podhorie sme nakoniec porazili 8:2. Až 6 gólov strelil v zápase Oliver Neslušan a po jednom góle strelili Filip Podhradský a Michal Stenchlák.

 • Tretí zápas sme odohrali proti tímu FK Baník Prievidza.

Naši hráči pokračovali v peknej útočnej hre aj keď dlho bola remíza 3:3. V závere zápasu sa nám podarilo strhnúť víťazstvo na našu stranu a nakoniec sme Prievidzu zdolali 7:3.  4 góly strelil opäť Oliver Neslušan, keď si na turnaj obul strelecké kopačky. Jeden gól strelil Michal Stenchlák, Filip Podhradský a Patrik Šmehýl, ktorý po väčšine strážil našu svätiňu ale vybral sa na odvážny prienik cez súperovú obranu a bol to on, ktorý strelil víťazný gól na 4:3.

 • Posledný zápas sme odohrali proti víťazovi celého turnaja a zároveň domácim družstvom z Hliníka.

Od úvodu zápasu bola vidieť na hráčoch únava, kedže ako jediný tím sme odohrali všetky 4 zápasy bez zápasovej prestávky. Hneď  z úvodnej akcie sme dostali gól na 0:1, ale do 5 minút vyrovnal náš najlepší strelec tímu Oliver Neslušan. Dlho sme odolávali tlaku domácich a cenná remíza 1:1 bola na dosah, ale v záverečných minútach sme inkasovali 3 góly a zápas sme nakoniec prehrali 1:4. 

 

Za predvedený výkon a hru môžu byť naši hráči právom hrdí. V najmenšom počte na turnaji sme získali skvelé 3.miesto, porazili sme vysokým rozdielom Podhorie či Prievidzu a dostali sme najmenej gólov od víťazov celého turnaja. Naši hráči nechali v každom zápase srdce a bojovali do posledných síl. Nezľakli sa žiadneho súpera a za potlesku svojich rodičov, ktorí vytvárali v každom našom zápase výbornú atmosféru, si odniesli krásne medaile za 3.miesto. Najlepší strelec tímu bol spomínaný Oliver Neslušan s 11 gólmi. Našich hráčov veľmi chválim za reprezentáciu akadémie a výbornú predvedenú hru, ktorá je velkým prísľubom do budúcna.

Tréner U8 Kristián Milo

Komentáre

Prispievať do diskusie môžu len prihlásení užívatelia.

Osobný profil eva.neslusanova | 04.09.2019 20:33
dali do toho
Osobný profil coach | 04.09.2019 19:55
Obrovská gratulácia a veľká vďaka za váš výkon. Toto je budúcnosť FA UNITED!!!
Peter Galadík

Aktualita

Členský príspevok 2023
Vážení rodičia. Na základe uznesenia správnej rady  sa výška členského poplatku nemení a k 1.1.2023 je stanovená na ...

Kalendár akcií

« 05 / 2024 »
Po Út St Čt So Ne
   1 2 345
6 7 8 9 101112
13 14 15 16 17 1819
20 21 22 23 2425 26
27 28 29 30 31  
Najbližšia akcia

Anketa

Ktorá kategória FA UNITED sa podľa Teba v sezóne 2023/24 umiestni najvyššie v tabuľke?

  U13
37 (33,3%)

  U15
22 (19,8%)

  U17
15 (13,5%)

  U19
37 (33,3%)Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie