Úvod » Starší žiaci - U15

Úspešná premiéra U15 a U13 v 3. Lige SsFZ

publikované 27.08.2019

Po vydarenej sezóne 2018/2019 sa podarilo kategórii U15 a U13 postúpiť do 3. Ligy SsFZ, ktorá sa v našich obciach ešte nikdy nehrala.  Z družstva U15 odišli dvaja hráči do kategórie dorastu, konkrétne minuloročný kapitán Matúš Hazda a Jakub Jančo. Zvyšok družstva zostal pokope a bol doplnený o navrátilca Kristiána Bielika a o dve nové posily  Jakuba Maňa a Martina Belicu. Po prvý krát sa stalo, že celé družstvo sme dokázali poskladať z hráčov z dvoch najstarších ročníkov, čo je jedným z produktov práce našej akadémie. Naše družstvo teraz tvorí 9 hráčov narodených v roku 2005 a 7 hráčov 2006. V kategórii U13 máme pripravené talentované mladé pušky, ktoré budeme postupne a podľa potreby  zapracovávať do družstva U15.

Prvý zápas U15 sa odohral túto sobotu v Tepličke nad Váhom, kde sme nastúpili bez viacerých hráčov zo základnej zostavy v dôsledku dovoleniek a nedoliečených zranení. V oklieštenom zložení sme výkonom neohúrili ale aj napriek podpriemernému výkonu sme si z Tepličky odniesli 3 dôležité body po najtesnejšom výsledku 2:3 v náš prospech. Náš prvý gól strelil Kristián Bielik, keď s prehľadom umiestnil svoju strelu z hranice šestnástky k ľavej tyči. Ešte 8 minút pred koncom sme prehrávali 2:1, na ihrisko však prišiel kapitán nášho družstva Mark Nový a dvomi expresnými gólmi v rozmedzí 60 sekúnd otočil zápas v náš prospech. Povzbudzujúce je, že napriek tomu, že sme v zápase 2x prehrávali, dokázali sme zápas doviesť do víťazného konca.  Naše družstvo ukázalo charakter, vnútornú silu a miestami aj záblesky futbalového umenia, ktoré však potrebujeme predvádzať počas celých 70 minút a nie iba počas 5 minút v zápase.

Výkonom aj výsledkom potešili naši mladší žiaci U13, ktorí svojho súpera z Tepličky prevýšili vo všetkých oblastiach a po suverénnom výkone zaslúžene zvíťazili 2:10. Kategóriu U13 sa nám taktiež podarilo vyskladať z dvoch najstarších ročníkov, čo sa určite prejaví aj vo výsledkoch tejto kategórie, ktorá podľa môjho názoru patrí do úzkeho okruhu favoritov na umiestnenie v TOP 3 v tejto súťaži.

Vstup do novej súťaže a do novej sezóny sme teda zvládli, odnášame si z Tepličky 6 bodov a už tento štvrtok nás čaká prvý domáci dvojzápas proti Rajcu, ktorý sa odohrá v Nededzi o 10:00 (U15) a o 12:00 (U13). Dúfam, že našich hráčov prídete povzbudiť  v hojnom počte.