Úvod » Starší žiaci - U15

Ďalší výborný výsledok U15

publikované 21.04.2019 (aktualizované 10.09.2019)

Dňa 21.4.2019 o 10:00 sa v Nededzi konal jeden z kľúčových zápasov U15 proti Štiavniku. ŠK Štiavnik je družstvo, s ktorým sme do dnešného dňa mali doslova katastrofálnu vzájomnú bilanciu. Dnes sme však do zápasu nastúpili s odhodlaním túto bilanciu vylepšiť a to sa nám aj podarilo. Už v 4 minúte skóre otvoril Dávid Tichák, ktorý využil svoj futbalový um a pohotovou dorážkou otvoril skóre na 1:0. Už o 5 minút neskôr bolo 2:0, keď naša jarná posila a muž zápasu Matúš Poliak vyslal projektil svojou slabšou nohou a zaskočil brankára súpera zo vzdialenosti 30 metrov. Zvyšok prvého polčasu sa hralo na jednu bránu, naše vyložené šance sme však nepremenili. Do druhého polčasu sme nastúpili správne namotivovaní a súpera sme zatlačili na jeho polovičku. Pokračovali sme v zahadzovaní vyložených šancí a tak prišiel trest v podobe gólu na 1:2, ktorý súper dosiahol po rohu. Gól súpera naštartoval a zápas dostal úplne iný náboj. Hral sa obojstranne otvorený futbal a obe mužstvá chceli skórovať. Zákrok zápasu predviedol v 60 minúte náš golman Dávid Cesnek, ktorý parádnou Robinzonádou zneškodnil výborne kopnutý priamy kop súpera. Definitívny klinec do pomyselnej rakvy súpera zabil Matúš Poljak, ktorý svojim druhým gólom definitívne rozhodol o našom víťazstve. Fantastický výkon podala naša obrana, ktorá si v trojici poradila s mimoriadne rýchlymi a fyzicky disponovanými útočníkmi súpera. Po troch jarných kolách máme na konte 9 bodov s dosiahnutým skóre 16:2.

Pevne verím, že v podobnom duchu budeme pokračovať aj v ďalších zápasoch a dosiahneme tak vytúžený postup do 3. Ligy.