Úvod » Starší žiaci - U15

Úžasný prvý súťažný zápas jarnej časti sezóny U15

publikované 07.04.2019 (aktualizované 10.09.2019)

V nedeľu 7.4.2019 za krásneho slnečného počasia a podpory cca 120 divákov sa konal v Nededzi prvý súťažný zápas 1. triedy ObFZ Žilina. Na ihrisko vybehli hráči U15 FA UNITED N-KL-G proti Družstevníku Rašov zmerať si sily po dlhej zimnej prestávke, ktorú naše družstvo absolvovalo poctivo, vôbec ju z hľadiska tréningovej prípravy nepodcenilo, o čom svedčí aj dnešný výsledok. Do zápasu vstupoval ako favorit Rašov, vzhľadom na lepšie tabuľkové postavenie po jesennej časti sezóny. Naše družstvo sa však na tabuľku nepozeralo a do zápasu vstúpilo s jasným cieľom získať 3 body.

Prvý polčas sme začali priam dokonale. Skóre otvoril Adrián Frátrik už v druhej minúte zápasu, keď premenil svoju umnú strelu na gól. V rýchlom slede prichádzali ďalšie góly, keď sa do streleckej listiny postupne zapísali 2x Matúš Hazda, 2x Matúš Poljak, 1x Matej Vajda a po druhý krát aj Adrián Frátrik.

Do druhého polčasu sme postupne nasadili všetkých 6 náhradníkov a hru sme po celý čas kontrolovali. Súper v druhom polčase ani raz nevystrelil na bránu a my sme z obrovského množstva šancí premenili už iba dve. Do streleckej listiny sa zapísal Richard Dvořák a svoj hetrik pri premiérovom štarte za FA United zavŕšil Matúš Poljak. Konečný výsledok teda vyznel v náš prospech 9:0. Za zmienku stojí fantastický výkon celej našej obrany v réžii našej novej posily Samuela Staníka.

Úžasný bol aj Fun club FA UNITED pod vedením Kristiána Mila. Fanúšikovia a nadšenci mužstvo po celý zápas podporovali, fandili mu bubnovaním, skandovaním a hlavne verili, že dnes vyhráme. Na konci si fanúšikovia užili ďakovačku s hráčmi, ktorí dnes podali vynikajúci výkon. Fotogalériu zo zápasu nájdete na našom FB a Instagrame.

Veľká vďaka chlapci a fanúšikovia, dnes sme si to všetci užili!