Úvod

Halový turnaj dievčat WU 13 v Žiline

publikované 03.03.2019 (aktualizované 10.09.2019)

Dňa 3.3.2019 sa v Žiline konal dievčenský turnaj v kategórii WU13, teda dievčatá narodené v roku 2006 a mladšie. Turnaja sa zúčastnili 4 družstvá, domáce MŠK Žilina, FK Podbrezová, Fomat Martin a FA UNITED N-KL-G.

V úvodnom zápase sme si sily zmerali s prvoligistom z Podbrezovej. Naše dievčatá sa zvučného mena nezľakli a aj napriek výraznej fyzickej prevahe súperiek sme si už do polčasu vypracovali náskok 4:1. Zápas sa skončil našou výhrou v pomere 7:1 , čím sme zaknihovali aj najvyšší rozdiel skóre na celom turnaji. V zápase sa 5x strelecky presadila Zuzana Šupolíková, 1x Lea Galadíková a 1x Miriam Hogerová. V druhom zápase sme narazili na húževnaté súperky z Martina, ktorým sme aj napriek územnej prevahe dlho nemohli streliť gól. Bránku vynikajúco chytajúcej Martinčanky odomkla až Petra Uríková, ktorá  sa výborne zorientovala na hranici pokutového územia a svoju strelu technicky umiestnila k pravej tyči – 1:0. Toto bol aj polčasový výsledok. V druhom polčase sme zúžitkovali šírku a kvalitu nášho kádra a pridali sme ďalšie 3 góly, o ktoré sa postarali naše najlepšie strelkyne Zuzana Šupolíková a Petra Uríková. V tomto zápase vynikla aj naša golmanka Michaela Aneštíková, ktorá zneškodnila všetky pokusy našich súperiek a tak sme zápas vyhrali v pomere 4:0.

Na ceste za víťazstvom na turnaji sme potrebovali prekonať už iba jednu prekážku, dovtedy taktiež nezdolané hráčky MŠK Žilina. Na celkové víťazstvo nám vzhľadom na lepšie skóre postačovala aj remíza, naše dievčatá však boli odhodlané konečne poraziť nášho tradičného rivala z MŠK. Zápas sme začali výborne a už v 30. sekunde sa naša top strelkyňa Zuzana Šupolíková rútila osamotená zoči-voči brankárke súpera. Svoj pokus bohužiaľ nepremenila a ako to už vo futbale býva, platilo staré známe nedáš-dostaneš, keď našej brankárke prepadla ľahká strela do našej brány. Už o pár sekúnd sme po zlej rozohrávke prehrávali 0:2 a naša psychika prudko upadla. Do polčasu sme inkasovali ešte raz a tak sme do toho druhého nastupovali s mankom troch gólov. Cez polčasovú prestávku sme sa zmobilizovali a po 5 minútach bolo už 2:3 po góloch Nely Galadíkovej a Petry Uríkovej. Za tohto stavu sme nepremenili množstvo vyložených šancí a tak prišiel trest v podobe nešťastného gólu na 2:4. Zápas sme však nevzdali a vrhli sme všetky sily do útoku. Taktika HOP alebo TROP nám bohužiaľ nevyšla a zápas sme napokon prehrali v pomere 2:5, čo znamenalo celkové 2. miesto na turnaji s dosiahnutým skóre 13:6.

Zuzana Šupolíková dosiahla najviac gólov na turnaji (6), rovnako ako hráčka z MŠK Žilina a tak o najlepšej strelkyni musel rozhodnúť penaltový rozstrel, ktorý vyznel v neprospech našej hráčky. Najlepšou brankárkou turnaja sa stala naša Miška Aneštíková, za najlepšiu hráčku nášho družstva bola vyhlásená Simona Chovanová. Našu akadémi reprezentovali: Nela a Lea Galadíkové, Simona a Henrieta Chovanové, Petra Uríková, Zuzana Šupolíková, Miriam Hogerová, Simona Bieliková, Michaela Aneštíková a Dorota Turská.

Dievčatá ukázali, že majú vysokú futbalovú kvalitu, na turnaji hrali najkrajší futbal, ukázali príkladnú bojovnosť a od celkového víťazstva ich delil iba kúsok povestného športového šťastia. Dievčatám za ich prístup úprimne ďakujeme, našu akadémiu reprezentovali naozaj výborne a želáme im veľa športových úspechov aj v budúcnosti. Fotogalériu nájdete tu: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=773021839744280&id=628913340821798