Úvod » Najnovšie

Starší žiaci zdolali tretie najlepšie družstvo súťaže a posunuli sa už na 4. miesto

publikované 29.04.2018

Dňa 29.4.2018 sa v Nededzi konal majstrovský zápas starších žiakov FA UNITED N-KL-G proti Hvozdnici, ktorá do zápasu vstupovala z tretieho miesta tabuľky. Naši hráči v jarnej časti sezóny po prvýkrát čelili súperovi, ktorý nás v jesennej časti súťaže porazil (0:3) a bol tabuľkovo lepšie postavený ako my. Na zápas sme nastúpili v nových dresoch.

Na súpera sme sa precízne pripravili a zápas sme otvorili v novom hernom systéme. Náš herný systém slávil úspech už v 5. minúte, keď po nádhernej prienikovej prihrávke od Marka Aneštíka nekompromisne skóroval náš top-kanonier Adam Massa. V 13. minúte sme viedli už 2:0, keď tentokrát milimetrovú prihrávku Adamovi Massovi naservíroval Matej Vajda. V 17. minúte po nešetrnom zákroku súperov na našu oporu Rafaela Timonera Suareza sme boli nútení striedať a Rafael skončil v nemocnici s podozrením na roztrhnutý krížový väz v ľavom kolene. O 5 minút neskôr po nádhernej individuálnej akcii opäť skóroval Adam Massa. V 32. minúte po pravom krídle unikol Adam Massa a ukážkovou prihrávkou vyzval k zakončeniu Mateja Vajdu, ktorý pohodlne skóroval a opätovne podal výborný výkon. Polčas sa teda skončil v pomere 4:0 a do druhého polčasu nastúpili 4 noví hráči, aby sme si pošetrili sily na utorkový duel proti Dlhému Poľu.

Druhý polčas sa hral pri teplote 26 stupňov v chládku, čo sa výrazne podpísalo na výkone všetkých hráčov. Druhý polčas bol plný nepresností a pekný futbal nepriniesol. Skórovať sa ešte podarilo Dávidovi Kubicovi a 2x aj Adamovi Massovi a tak sme zápas dotiahli do víťazného konca v pomere 7:1. V obrane podal heroický výkon Matúš Hazda s Vladom Tichým a v druhom polčase si z chuti zachytal aj náš brankár Peter Konek, ktorý sa predviedol niekoľkými bravúrnymi zákrokmi. Do zápasu zasiahlo všetkých 16 hráčov a tak pokračujeme v nastolenom trende, že do každého zápasu nastupujú všetci naši hráči. Mužom zápasu bol Adam Massa, ktorý strelil 5 gólov a na zvyšné 2 prihral. Vďaka tejto gólovej úrode sa vyšvihol na najlepšieho strelca celej súťaže, keď so 43 strelenými gólmi v 19 zápasoch tejto štatistike priebežne kraľuje.

Celé družstvo dosiahlo viditeľný pokrok, čomu svedčí aj jarná bilancia - 4 víťazstvá, 4 výhry, 12 bodov a skóre 22:3. Vďaka tomuto víťazstvu sme sa posunuli na priebežné 4. miesto. Herný výkon družstva sa síce zlepšuje, ale od optimálneho výkonu má ešte stále ďaleko. Víťazstvo nám dodalo chuť do ďalšej tvrdej práce a verím, že krok po kroku sa budeme naďalej zlepšovať.