Úvod » Starší žiaci - U15

Úspešný vstup starších žiakov do jarnej časti sezóny

publikované 15.04.2018

Naša najstaršia kategória U15 (starší žiaci) má za sebou úspešný vstup do jarnej časti sezóny. V dvoch úvodných stretnutiach sme si pripísali dve víťazstvá a plný počet bodov. Najskôr sme 8.4.2018 na ihrisku v Bytčici jednoznačne dominovali a zvíťazili v pomere 0:7, pričom za naše družstvo 4x skóroval náš kapitán a top-kanonier Adam Massa. Po jednom góle pridali Vlado Tichý, Mark Aneštík a mladá puška Matej Vajda.

V druhom zápase sme na domácej pôde privítali družstvo Rajeckých Teplíc, ktoré sme porazili v pomere 3:1. Napriek výraznej prevahe sa nám v prvom polčase nepodarilo skórovať a zahodili sme až 9 vyložených šancí. Druhý polčas sme začali veľkým náporom a po výstavnom góle našej novej posily Rafaela Timonera Suaréza sme konečne otvorili skóre. Kľud na naše kopačky priniesol až druhý gól, ktorý strelil výborne hrajúci Matej Vajda. Napriek svojmu mladému veku ukázal dostatok bojovnosti a futbalového umu a potvrdil vzostupný trend svojej výkonnosti. Prvá strela súpera v 67. minúte skončila v našej sieti, keď nášmu golmanovi vypadol z ruky ľahký center a súper poľahky do odkrytej siete skóroval a znížil tak na 1:2. Konečnú podobu výsledku stanovil Adam Massa, ktorý premenil svoj dravý prienik a spečatil tak výsledok na 3:1 pre naše družstvo.

V hre našich hráčov sa napriek dobrým výsledkom vyskytujú zásadné nedostatky, ktoré bude potrebné odstrániť. Ide najmä o nedostatok vzájomnej komunikácie, pohyb hráčov bez lopty, úspešnosť v zakončení a taktická vyzretosť.

Medzi pozitíva nášho tímu patrí zdravé sebavedomie a silné individuality, ktoré sa neboja zobrať zodpovednosť na svoje plecia. Prísľubom do budúcnosti sú mladí hráči, ktorí postupne dostávajú na ihrisku viac a viac miesta a naplno sa zapracuvávajú do mužstva. V oboch zápasoch sa na ihrisko dostali aj všetci hráči z lavičky, pričom väčšina z nich hrala aspoň polčas. Po sezóne sa totižto budeme musieť vyrovnať s odchodom 7 hráčov do dorastu a zodpovednosť prejde práve na plecia našich mladých talentov.

Vďaka dosiahnutým výsledkom sme sa v tabuľke posunuli zo 6. miesta na 5. miesto. Cieľom nášho družstva je konečné  3. miesto a verím, že sa o toto umiestnenie statočne pobijeme a na konci sezóny budeme môcť konštatovať naplnenie tohto ambiciózneho cieľa. Súperi na prvých dvoch miestach majú pred nami priepastný náskok, ktorý sme nabrali piatimi prehrami v jesennej časti sezóny.