Úvod » Mladší žiaci - U13

Začiatok Jari na výbornú...

publikované 09.04.2018

Naši mladší žiaci odohrali v piatok 6. apríla 2018 svoj prvý jarný majstrovský zápas na domácej pôde v Gbeľanoch ako predohrávku 10. kola. Ich súperom bol tabuľkový sused TJ ŠK Podhorie.

Za veľmi príjemného počasia a podpory rodičov a fanúšikov sa domáce mužstvo už od úvodu zahryzlo do súpera. Do útoku zavelila naša dievčenská časť mužstva a v 4. min. sa trafila po prvýkrát v zápase Zuzka Šupolíková, no naše vedenie netrvalo dlho a ako odpoveď súpera prišiel vyrovnávajúci gól v 9. min. z kopačky súpera Lukáša Hatalu. Môžeme povedať, že z nepozornosti a nedôrazu pred vlastnou bránkou. Avšak  tento moment s psychikou mužstva nič neurobil a pokračovali sme vo výbornom hernom prejave a v útočnej hre aj naďalej. Šance, ktoré sme si vytvárali priam volali po góloch, ale bohužiaľ nie vždy sa podarilo zvládnuť koncovku presným a dôrazným zakončením. To sa podarilo až v 16. min. po zakončení Dominika Mila a opätovným vedením v zápase 2:1. Nálada sa zlepšila, bolo vidno ukľudnenie mužstva a pokračovanie v snahe si z chuti zahrať. Už o 6 minút neskôr sme dokázali opäť navýšiť skóre zásluhou Matúša Ďuríčka, ktorý svojou strelou nedal brankárovi súpera žiadnu šancu a týmto výsledkom sa skončil polčasový výsledok. Po polčase vývoj zápasu pokračoval plne pod kontrolou domáce mužstva. Do konca zápasu sme dokázali ešte navýšiť skóre zásluhou Zuzky Šupolíkovej a jej druhým gólom v zápase v 40. min. a Antona Vajdu v 46. min. a uzavreli tak zápas s výsledkom 5:1.

Medzi najlepších hráčov patrili všetky deti, lebo prišli, bojovali a zvíťazili. Tí, ktorí dokázali aj skórovať si odniesli ten sladký pocit zo streleného gólu.
Záverom chválim všetkých , lebo odohrali výborný zápas na začiatok jarnej časti a želám im nech im to tam padá čo najviac, ale hlavne aby mali radosť z hry a pohybu a o tom ten šport určite je.

Zostava: Andrej VANGEL, Denis BELKO, Simonka a Henrieta CHOVANOVÉ, Jakub LENKO, Kristián ONDRO, Richard DVOŘÁK, Dominik MILO (1), Zuzka ŠUPOLÍKOVÁ (2), , Samko MIARTUŠ, Peter MRAVEC, Matúš ĎURÍČEK (1), Anton VAJDA (1), Dorotka TURSKÁ, Peter ĎUNGEL, Dávid TICHÁK