Úvod » Mladší žiaci - U13

Mladší žiaci takmer otočili stratený zápas

publikované 16.10.2017

Mladší žiaci odohrali v sobotu 14.10.2017 posledný majstrovský zápas jesennej časti súťaže na domácej pôde v Gbeľanoch. V súboji ich čakal veľmi silný a ambiciózny súper z Predmiera.

Úvod zápasu dokonale zaskočil domácich, keď za necelých 14 min. nedokázali nájsť spôsob na agilného a futbalovo kvalitne pripraveného súpera a po vlastných chybách už prehrávali 0:4. Po takto doslova spackanom úvode sa začala hra vyrovnávať a naši hráči začali pridávať na dôraze a osmelili sa aj útočiť, nakoľko súper dominoval hlavne vo fyzických súbojoch, keďže jeho hráči boli fyzicky vyspelejší.  Ešte do polčasu sa nám podarilo znížiť nepriaznivý stav zásluhou pohotovej Zuzky Šupolíkovej a najlepšieho strelca súťaže Riška Dvořáka a do šatní sa odchádzalo za stavu 2:4.

Po prestávke a vydaní taktických pokynov trénerom domácich, naše mužstvo vybehlo na súpera hneď od začiatku a bolo vidieť, že sa chce o tento zápas ešte pobiť. A hneď v 2min. druhého polčasu sa im to vyplatilo keď po krásnom sóle a šikovnom zakončení skóroval aj Dominik Milo a zápas sa začal dramatizovať. V bránke výborne pomohol a podržal mužstvo Andrej Vangel, najmä v druhom polčase zatiahol roletu a nedovolil súperovi zvýšiť náskok. Taktiež premiérovo za naše mužstvo nastúpil Samuel Miartuš a odohral výborný zápas. V závere zápasu sa domácim, po vynikajúcom a heroickom výkone, nasadení a bojovnosti podarilo vyrovnať zásluhou Zuzky, ktorá skórovala druhýkrát v zápase a veľkou mierou sa podpísala pod celý zápas. V poslednej minúte zápasu zabránil Andrej Vangel jasnému gólu a z protiútoku mohol Riško Dvořák rozhodnúť o dokonalom obrate v zápase, ale nastrelil len nohy súperovho obráncu. Pre tých, ktorí nemali možnosť sa prísť pozrieť - bol to doslova infarktový záver.

Chcem pochváliť všetky deti za ich odhodlanosť, bojovnosť a nasadenie, ktoré možno vídať len málokedy na našich ihriskách a už vôbec nie v tejto vekovej kategórii Mladších žiakov.

Zostava: Andrej Vangel, Denis Belko, Simonka a Henrieta Chovanové, Nicolas Ottava, Jakub Lenko, Kristián Ondro, Martin Beliančin, Richard Dvořák (1), Dominik Milo (1), Zuzka Šupolíková (2), Lívia Kubíková, Samko Miartuš.