Úvod » Staršia prípravka - U11 A

Staršia prípravka víťazom turnaja v Rudine

publikované 16.10.2017

Dňa 14.10.2017 sa konal súťažný turnaj prípraviek na horúcej pôde v Rudine. Na účastníkov turnaja čakalo príjemné slnečné počasie a nabudený domáci tím z Rudiny, ktorý prišlo podporiť množstvo domácich priaznivcov.

Naša akadémia odštartovala turnaj proti výborne hrajúcej Terchovej. Už v druhej minúte sa nám podarilo skórovať po ukážkovej strele Nicolasa Slúčika a tento gól nás nakopol k výbornému výkonu. Hetrikom sa v tomto zápase zaskvela Lea Galadíková a zápas sme nakoniec doviedli do víťazného konca v pomere 7:3. V druhom zápase sa nám do cesty postavilo družstvo Tepličky nad Váhom, ktoré nám prvých 5 minút zápasu dokázalo vzdorovať a udržiavali výsledok 0:0. Našu streleckú smolu pretrhol náš najlepší strelec Dávid Tichák a to výstavnou strelou z priameho kopu. Do polčasu sme súperovi dali ešte 5 gólov a zápas sme nakoniec suverénne ovládli v pomere 12:0. V tomto zápase sa parádne predviedla najmä Lenka Štefanatná, ktorá konto súpera zaťažila 4 nádhernými gólmi a autor hetriku Dávid Tichák. V závere turnaja sme narazili na ambiciózny celok Rudiny, s ktorým sme sa išli pobiť o prvenstvo v celom turnaji, na ktoré nám stačila aj prípadná remíza. Aj napriek mohutnej podpore z domácich tribún sme sa do súpera zahryzli bez rešpektu a po 5 minútach sme vyhrávali už 3:0. Súperovi sa ešte podarilo zápas zdramatizovať a znížiť na 3:2, ale naše družstvo už žiadne prekvapenie nepripustilo a po výbornom výkone sme Rudinu zdolali výsledkom 6:2, aj vďaka dvom presným zásahom výborne hrajúcej Simonky Bielikovej.

Týmto zápasom sme si zabezpečili prvenstvo na celom turnaji a to po troch víťazstvách s dosiahnutým skóre 25:5. V bránke si svoju úlohu výborne zastala Michaela Aneštíková, ktorá podala výborný výkon. Teší nás množstvo nastrieľaných gólov, ale najmä predvedená hra, ktorá sa neustále zlepšuje a pomaly ale isto sa dostáva na požadovanú úroveň. Trofej pre víťaza turnaja si prevzal kapitán nášho družstva Michal Dvořák, ktorý bol na tomto turnaji našou výraznou oporou v strede obrany. Všetci hráči aj tréneri si na krk zavesili medaily a domov odchádzali s hrejivýnm pocitom zaslúženého víťazstva. Organizátori nám na záver pripravili fantastický guláš, ktorý nám po namáhavom turnaji všetkým padol vhod.

Strelci gólov: Dávid Tichák - 7; Lea Galadíková -4; Lenka Štefanatná - 4, Simona Bieliková - 3; Dávid Chovan - 2,  Nela Galadíková - 1; Dávid Šimun - 1, Ján Janíček - 1; Michal Dvořák - 1, Nicolas Slúčik - 1.