Úvod » Najnovšie

Mladší žiaci s prehrou v ťažkých podmienkach

publikované 23.09.2017

Dňa 23.9.2017 sa v Gbeľanoch uskutočnil majstrovský zápas mladších žiakov proti priebežnému lídrovi súťaže z Rajeckých Teplíc. Súboj sa odohral v mimoriadne náročných poveternostných podmienkach za nepretržitého dažďa a na výrazne podmočenom trávniku. Do súboja sme nastúpili s veľkým odhodlaním zdolať lídra súťaže a po skvelom výkone v prvom polčase sme šli do šatní s tesným vedením 3:2. O prvé dva góly sa postaral najlepší strelec a hráč nášho družstva Richard Dvořák, ktorý na ihrisku nechal nielen všetky svoje sily ale aj srdce. O tretí gól sa po nádhernej akcii postaral Dávid Tichák, ešte stále hráč prípravky. Dávid napriek svojmu veku privádzal obrancov súpera do zúfalstva a okrem streleného gólu vypracoval pre svoje mužstvo aj viaceré gólové príležitosti. V druhom polčase nám pomaly ale iste dochádzali fyzické sily a kvalita súpera sa naplno prejavila. Aj napriek fantastickému výkonu nášho brankára Andreja Vangela sa nášmu súperovi podarilo v druhom polčase viackrát skórovať a stretnutie sme napokon prehrali v pomere 4:7. O náš posledný gól sa postaral Jakub Lenko, ktorý si výborne nabehol na roh Richarda Dvořáka a pohotovo skóroval.

Naši hráči si za svoj výkon v náročných podmienkach zaslúžia obrovské uznanie, minimálne prvý polčas ukázal, že už dokážeme hrať vyrovnanú partiu s každým družstvom v tejto súťaži. Táto prehra, ktorú sme prijali s pokorou nás vrátila späť na zem a dodala nám novú motiváciu v ďalšom futbalovom rozvoji. Špeciálne uznanie patrí hráčom, ktorí odohrali kompletne celý zápas bez jediného striedania: Andrej Vangel, Dominik Milo, Denis Belko, Dávid Tichák, Peter Mravec, Jakub Lenko a Richard Dvořák. Úlohu striedajúcich hráčov si so cťou zastali Adam Mikšík, Kristián Ondro a jediné dievča v našom výbere Dorota Turská.