Úvod » Najnovšie

Mladší žiaci na víťaznej vlne

publikované 18.09.2017

V sobotu dňa 16.9.2017 sa v Gbeľanoch konalo majstrovské stretnutie mladších žiakov proti sebavedomému družstvu KŠK Žilina. Zápas sa hral v nepriaznivom počasí, na ťažkom teréne. Súper sa do nás pustil bez rešpektu a v piatej minúte sme prehrávali už 2:0. K obratu zavelila Zuzana Šupolíková, ktorá hetrikom naklonila misky váh na našu stranu. Do polčasu sme naše vedenie navýšili na 4:2 vďaka premierovému gólu Petra Mravca, ktorý v zápase podal vynikajúci výkon. V úvode druhého polčasu sa súperovi podarilo znížiť stav na rozdiel jediného gólu, ale už o necelú minútu Richard Dvořák zariadil opäť dvojgólové vedenie.  Svoj štvrtý gól v zápase strelila Zuzana Šupolíková, ktorá predviedla fenomenálny výkon a potešila oko každého fanúšika. Zápas sme nakoniec vyhrali v pomere 7:4 a naši zverenci si za predvedený výkon zaslúžia absolutórium. V bránke bol opäť oporou Andrej Vangel, ktorý predviedol niekoľko výnimočných zákrokov a na víťazstve má veľký podiel. V zálohe operovalo excelentné duo Lenko - Dvořák, ktoré s veľkým prehľadom tvorilo hru a boli veľmi platnými hráčmi na oboch stranách ihriska. Družstvo podalo sebavedomý a kolektívny výkon a zvíťazilo naozaj zaslúžene. Potešil zlepšený herný prejav, nárast dôvery vo vlastné schopnosti a výborné nasadenie aj zo strany striedajúcich hráčov. Medzi opory okrem spomenutých patrili aj Dominik Milo a Denis Belko. Svojim výkonom príjemne prekvapili aj sestry Chovanové, Dorota Turská, Kristián Ondro a Adam Mikšík.